autori (2x):

MILAN MIHAĽKO & MILAN MIHAĽKO ml.

 

 

 

POÉZIA V MESTE 2010, Humenné


Projekt POÉZIA V MESTE bol v roku 2010 už jeho šiestym ročníkom. Prvá časť prebiehala v priestoroch obchodného domu Centrum, kde bola prezentovaná/prednášaná poézia pre návštevníkov/publikum aj náhodných okoloidúcich. Súčasne prebiehal aj výtvarný happening, na ktorom si účastníci mohli vyskúšať, aké to je byť umelcom.


Druhá časť bola výstava fotografií a básní s názvom KONTRAST. Vždy jeden básnik odpovedá na fotografie vybraného fotografa. Verše sú tak asociáciou na konkrétnu fotografiu či fotografický cyklus.


Takto som bol v dobrom slova zmysle nakopnutý (vďaka Daniela) k tvorbe po mnohých rokoch. Keď som dostal fotografie Mareka Suváka (to som ešte nevedel, že to je Marek Suvák), tak to bol veľmi silný impulz. Fotografie na nadchli svojou čistotou a vypointovanosťou. Hneď som mailoval Daniele, lebo som si nebol istý, či tak čisto dokážem písať, ale výzvu som prijal.


Keď som sa druhýkrát pozrel na obrázky, ich čistota mi asociovala vodu. (Veď vlastne voda je na všetkých fotografiách.) Ostatné už išlo samo. Ako prúd. (Alebo ako zoom...) Ako studené kamene, keď ich cítite pri každom kroku, ktorý urobíte. Veď aj ten senzor je len človek? (...hoci to doteraz neviem!)Takže ešte raz: autor fotografií: Marek Suvákspäť na c.v.autor: Milan Mihaľko, kontakt: info(at)mihalko.sk, posledná aktualizácia: 10.11.2016